Metodik prevence

Úvod > O škole > Školní poradenské pracoviště > Metodik prevence

Činnost školního metodika prevence

Úkolem školního metodika prevence je mapování situace ve škole, nabízení pomoci při řešení rizikových problémů, ve složitějších situacích metodik prevence odkazuje zúčastněné strany na pomoc odborníků. Odborně a metodicky pomáhá zejména učitelům odpovídajících vzdělávajících předmětů, v rámci, kterých je možné vhodnou formou zavádět do výuky etickou a právní výchovu, výchovu ke zdravému životnímu stylu a další oblasti preventivní výchovy. Učitelům a ostatním pracovníkům školy poskytuje odborné informace z oblasti prevence a pravidelné je informuje o vhodných preventivních aktivitách, které nabízejí různé organizace. Navrhuje vhodné a odborné metodické materiály a jiné pomůcky za účelem realizace Minimálního preventivního programu. Spolupracuje s okresním metodikem preventivních aktivit. Spolupracuje se školskými a dalšími krizovými, poradenskými, preventivními zařízeními a s institucemi, které zajišťují sociálně právní ochranu dětí a mládeže, přičemž zajišťuje informovanost žáků, jejich zákonných zástupců a pracovníků školy o činnosti těchto institucí a organizací.
Jednotlivé úkoly a kompetence naleznete v Minimálním preventivním programu školy.

Školní metodik prevence: Mgr. Roman Vraspír

Středa 12:30 - 14:00

Čtvrtek 8:00 - 8:45

Konzultační hodiny po předchozí domluvě  (lze domluvit telefonicky: 380 426 756, e-mailem: roman.vraspir@fantovka.cz nebo zprávou přes Školu OnLine)