ZŠ Kaplice 63

Úvod > O škole > Projekty a granty > ZŠ Kaplice 63

Základní škola Kaplice, Fantova 446 získala v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, Výzva č. 02_18_063 pro Šablony II – MRR v prioritní ose 3 finanční prostředky ve výši 1 735 416,-- Kč.

Tyto prostředky budou využity na:

• Školního sociálního pedagoga – personální podpora ZŠ

Sociální pedagog se podílí na propojení školy s jinými subjekty, např. obcí, policií, pedagogicko-psychologickou poradnou, střediskem výchovné péče aj. Součástí jeho práce je poskytování mediace mezi školou, rodiči a uvedenými institucemi a pomoc s právními a sociálními otázkami. Sociální pedagog tak může být prostředníkem mezi školou a rodinou, může pomáhat žákům s přípravou do školy a s motivací ke studiu. Poskytuje pedagogům informace týkající se zázemí žáků a problémů, které mohou mít vliv na docházku a plnění školních povinností. Na základě spolupráce s učiteli může být díky práci sociálního pedagoga zvolen vhodný přístup k žákovi. Zároveň pracuje na začlenění sociálně znevýhodněných žáků a žáků s výchovnými problémy na začlenění do třídního či školního kolektivu.

• Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ a ŠD – ICT, konkrétně se jedná o semináře:
    • zpracování digitální fotografie,
    • bezpečnost na internetu,
    • podpora výuky prostřednictvím Google Classroom,
    • práce s elektronickými texty a tabulkami, tvorba prezentací.
    • Čtenářský klub pro žáky základní školy a školní družiny.
    • Klub zábavné logiky a deskových her pro žáky základní školy a školní družiny.
    • Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem.