Úvod > O škole > Projekty a granty > Získávání nových znalostí a zkušeností pedagogů ze Základní školy Kaplice CZ.1.07/1.3.40/01.0005

Vysokoškolským diplomem vzdělání učitelů nekončí

Ve sdělovacích prostředcích se v posledních týdnech rozvinula diskuse ohledně kvalifikace českých učitelů.

Výuka teoretických předmětů

V rámci projektu “Získávání nových znalostí a zkušeností pedagogů ze Základní školy Kaplice“, spolufinancovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky, proběhlo 31. ledna poslední z cyklu školení učitelů ze ZŠ Fantova s názvem „Výuka teoretických předmětů“.

Interaktivní výuka nám není cizí

V rámci projektu “Získávání nových znalostí a zkušeností pedagogů ze Základní školy Kaplice“, spolufinancovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky, absolvovali učitelé v listopadu a prosinci poslední z cyklu školení ICT, tentokrát s názvem Interaktivní tabule.

Pro úspěch v životě není důležité jen IQ, ale i EQ

Jak rodiče, tak učitelé „měří“ často úspěšnost dítěte podle počtu dobrých známek, úspěchů v soutěžích atd., ale je třeba přihlédnout i k tomu, jak dítě zvládá mezilidské vztahy, jak se ovládá, jak dokáže být empatické, jak vnímá své okolí.

Nové vyučovací metody a formy práce

Týmová práce a spolupráce nám není cizí, a tak se v ní zdokonalovala řada učitelů školy na dalším z cyklu výjezdních školení,spolufinancovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky, tentokrát již v přípravném týdnu na konci měsíce srpna.

První rok v projektu Získávání nových znalostí a zkušeností pedagogů ze ZŠ Kaplice

Máme za sebou první rok v projektu vzdělávání učitelů, spolufinancovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky, a tak je třeba se ohlédnout. Celý školní rok se 10 učitelů vzdělávalo v anglickém jazyce.

Jak zvládat stres

a zátěžové situace se tentokrát učili pedagogové z Fantovky na výjezdním školení, spolufinancovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky, ve dnech 10. – 11. května 2013 v Borovanském mlýně.

Zdokonalujeme se v jazycích

V rámci projektu „Získávání nových znalostí a zkušeností pedagogů ze ZŠ Kaplice" se 10 učitelů naší školy vzdělává v anglickém jazyce, a to ve dvou skupinách – začátečníci a pokročilí. Kurzy vedou zkušené lektorky Markéta Nová a Jitka Chromečková a probíhají jednou týdně v rozsahu dvou vyučovacích hodin.

Jak být kreativní a komunikovat v obtížných situacích

jsme se dozvěděli v rámci projektu „Získávání nových znalostí a zkušeností pedagogů" na dalším výjezdním školení 27. a 28. března.

Vzdělávání učitelů v oblasti ICT

7. a 18. prosince 2012 proběhla první z cyklu školení v rámci projektu „Získávání nových znalostí a zkušeností pedagogů ze Základní školy Kaplice“.

Komunikujeme asertivně?

Tuto otázku si kladlo 16 učitelů z Fantovky při prvním výjezdním školení o pololetních prázdninách v rámci projektu „Získávání nových znalostí a zkušeností pedagogů".

Učitelé z Fantovky se stále učí

Vysokoškolským diplomem vzdělání učitelů zdaleka nekončí. Přesvědčujeme se o tom dnes a denně. Kde jsou časy, kdy učitelé při vyučování používali pouze učebnice, školní obrazy a názorné pomůcky.