Projektové dopoledne s Horní Stropnicí

Úvod > O škole > Projekty a granty > Projektové dopoledne s Horní Stropnicí

V rámci projektu Školy pro venkov navštívili žáci z Horní Stropnice 20. listopadu Fantovku. Na co jsme v tomto projektovém dnu zaměřili a co bylo jeho cílem? Chlapci a děvčata z Horní Stropnice poznávali přírodní zajímavosti v našem městě, ale i významné historické památky např. památné domy, náměstí a také kaplické kostely. Pro obě skupiny si připravili žáci 7. A z Fantovky za pomoci učitelů trasy s informacemi o všech těchto zajímavostech . Získané vědomosti si pak žáci z Horní Stropnice ověřili vyplněním pracovních listů.

Vyvrcholením dopoledních aktivit bylo meziškolní klání ve stolním tenise. Věříme, že se všem zúčastněným projektový den líbil a že kromě upomínkových předmětů si také odnesli i mnohé zajímavosti o Kaplici a navázali nová kamarádství. Projektový den má výměnný charakter, a proto žáci 7.A ZŠ Fantovy navštíví v příštích dnech kamarády z Horní Stropnice. Na toto setkání se už moc těší.
Rádi bychom touto cestou poděkovali panu Šimákovi a panu Dekretovi za zpřístupnění obou kostelů.

Žáci a učitelé z Fantovky