Recyklohraní aneb ukliďme si svět, úspěšně fungoval i letošní školní rok.

Úvod > O škole > Projekty a granty > Enviromentální výchova > Recyklohraní aneb ukliďme si svět, úspěšně fungoval i letošní školní rok.

Nedílnou součástí letošního školního roku pro celou školu byl projekt Recyklohraní, do kterého je naše škola zapojena již od roku 2009.

Cílem tohoto projektu je zapojit žáky, rodiče, ale i širokou veřejnost do osvětového programu na podporu zpětného odběru a recyklace odpadů a s tím související ochrana životního prostředí. V rámci tohoto projektu mohou žáci do školy nosit a odevzdávat ke zpětnému odběru vybité baterie, vysloužilé drobné elektrospotřebiče a nefunkční mobilní telefony. Novinkou pro tento rok bylo zavedení speciálního boxu na zpětný odběr použitých tonerů. Na závěr letošního roku bylo provedeno roční vyúčtování sběru jednotlivých tříd.

Celkem bylo za školní rok 2015/2016 vybráno:

14 kusů mobilních telefonů

42 kusů drobných elektrospotřebičů

6 505  kusů baterií

V rámci tohoto projektu jsou žáci během roku zapojeni do plnění mnoha zajímavých úkolů, které připravuje projekt Recyklohraní. Při splnění jednotlivých úkolů žáci získávají body, za které v závěru roku nejaktivnější třídy ve sběru obdrží věcné odměny. Všem žákům a rodičům moc děkujeme za spolupráci ve sběru a těšíme se na vzájemnou spolupráci i v příštím školním roce.