Den Země na Fantovce aneb UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO!

Úvod > O škole > Projekty a granty > Enviromentální výchova > Den Země na Fantovce aneb UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO!

Dne 21. 4. se naše škola v rámci mezinárodního Dne Země zapojila do celorepublikového projektu – Ukliďme svět, ukliďme Česko! Ten oficiálně probíhal 8. dubna a byl zaměřen na úklid prostředí, ve kterém žijeme, a na mapování a likvidaci černých skládek.

Týden před samotným Dnem Země byl věnován tématům nakládání s odpady. Žáci se během některých hodin učili, jak s odpady zacházet, jak je třídit a co všechno lze ze správně vytříděného odpadu ještě vyrobit. V pátek dorazili všichni žáci vybaveni pohodlným oblečením a hlavně rukavicemi. Na naší škole je již tradicí, že tento den spolupracují žáci prvního i druhého stupně. Každá třída z druhého stupně si tedy připravila úkoly a aktivity pro své mladší spolužáky a mnohdy to bylo i naopak. Společně jsme pak vybaveni znalostmi o odpadech vyrazili všemi směry z Kaplice. Všichni byli překvapeni množstvím drobných odpadků, každá skupina jimi naplnila 3-4 velké pytle, celkem to bylo téměř 50 pytlů. Podařilo se nám objevit i černou skládku, o které jsme informovali Technické služby města Kaplice, protože nebylo v našich silách ji celou vyčistit. Každý z nás si jistě po cestě uvědomil, že až půjde příště ven, už žádné odpadky zahazovat nebude.