Jak jsme pekli vánočky

Úvod > Co se u nás děje > Události v projektech > Jak jsme pekli vánočky

Žáci 6. C ZŠ Fantova se v rámci projektu zaměřeného na spolupráci se seniory setkali 19. prosince ve školní kuchyňce s kaplickými „děvčaty“ z Hyalitu z.s.

10.04.2021
Události v projektech
Pod taktovkou paní Sobolové a šesti dalších členek a jednoho muže pekli s dětmi tradiční vánočky a vanilkové rohlíčky. Děti brzy zjistily, že upéct vánočku je pořádná fuška, protože se účastnily celého procesu od vážení surovin, přes zadělání a zpracování těsta a pletení vánoček. S pomocí šikovných rukou zkušených kuchařek upletly nejen vánočky, ale i vánočková „miminka“. Při pečení vánoček si krátily čas válením vanilkových rohlíčků a vyzkoušely si i jejich tvarování pomocí formiček. Kuchyňka se na několik hodin proměnila v malou pekárnu, ze které se linula vůně Vánoc po celé škole. Sami žáci o akci napsali:
„Pečení s kaplickými babičkami se nám moc líbilo, přiučili jsme se nové věci, jako například zadělávat těsto a plést vánočku a vánoční „miminka“. Vanilkové rohlíčky se nám také povedly. Děkujeme babičkám, že si na nás udělaly čas.“ Kiki, Lucka M., Kačka, Lucka K.
„Moc se nám zamlouvalo zadělávání těsta, jen to hnětení bylo celkem složité. Také se nám líbilo, jak na nás paní byly milé. Moc jsme si to užili.“ Krištof, Míša, Ema, Natálka
„Vánočka už je skoro snědená, byla super.“ Dominik
Děvčata z Hyalitu u nás nebyla naposledy, plánujeme společná setkání nejen v kuchyňce, ale třeba i při pletení školní šály aj. Rádi bychom jim touto cestou poděkovali nejen za tuto akci, ale i za nápady na další spolupráci.