Fantovácká zimní šála

Úvod > Co se u nás děje > Události v projektech > Fantovácká zimní šála

Po jarních prázdninách pokračoval opět projekt "Vyprávění našich babiček".

10.04.2021
Události v projektech

Tentokrát kaplická " děvčata " z Hyalitu zavítala do čtvrtých tříd, aby dětem ukázala hladce - obratce a společně s dětmi chtěla upléct školní  šálu.  Jehlice a vlna byly pro některé velkým oříškem, někteří  drželi a viděli jehlice a vlnu poprvé  v životě. Na druhou stranu se dívky ze čtvrtých tříd pustily do pletení a očka jenom přibývala. Chlapci se nedali zahanbit, i když spíše dvě očka přibyla a pět oček ubylo, přesto děti boj s jehlicemi nezvzdávaly a 2 hodiny pletení utekly jako voda. Šálu se nám nepodařilo upléct, ale už víme, jak na to, a děvčata v pletení pokračují a šála pomalu přibývá. V letošním roce zimní šálu asi nestihneme, ale do příští zimy to určitě zvládneme.

Rádi bychom touto cestou poděkovali " děvčatům " z Hyalitu za vynaloženou energii a těšíme se na další spolupráci.

Fantovácká zimní šála obrazek--12122.jpegobrazek--12121.jpegobrazek--12123.jpegobrazek--12124.jpegobrazek--12128.jpegobrazek--12129.jpeg