Edison se vrací!

Úvod > Co se u nás děje > Události v projektech > Edison se vrací!

Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.

Události v projektech

Po covidové pauze se může naše škola opět těšit na návštěvu zahraničních studentů v rámci projektu EDISON.

EDISON je vzdělávací projekt, který zajišťuje mezinárodní studentská organizace AIESEC, která zprostředkovává praxi studentům formou zahraniční stáže Youth 4 Impact.

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností a dává jim možnost, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemí. Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy.

EDISON na naši školu dorazí v termínu 19.-26.2. Zahraniční studenti oživí výuku a multikulturní atmosféru na naší škole. Chystají se k nám studenti např. z Brazílie nebo Gruzie a na naší škole stráví jeden týden výukou, prezentacemi svých zemí a diskuzemi s našimi žáky. Všechny aktivity budou probíhat v anglickém jazyce.

Sledujte webové stránky, kde se již brzy objeví informace o jednotlivých studentech. Každý z těchto stážistů pak přiblíží našim žákům zemi, ze které pochází.

V nejbližší době se budeme také obracet na žáky převážně devátých ročníků a budeme rádi, když nám pomohou s jejich ubytováním. Může to být pro ně dobrá příležitost, jak si procvičit angličtinu či jak získat nového kamaráda z jiného koutu světa.

Více o předchozích ročnících na Fantovce: TADY

Edison se vrací! aiesec.jpg