Spolupráce na projektu Erasmus pokračuje

Úvod > Co se u nás děje > Události a akce > Spolupráce na projektu Erasmus pokračuje

Na Fantovce pokračuje spolupráce se školou z německého Geldernu v rámci evropského projektu Erasmus

Projekt, který jsme zahájili více než před rokem se posunul výrazně kupředu. Obě partnerské školy se již připravují na návštěvu dvaceti dětí z německé školy v Geldernu u nás v Kaplici. Detaily a program této návštěvy přijela těsně před Velikonocemi osobně domluvit na Fantovku p. uč. Veronika Brückner, hlavní organizátorka celého projektu.

V týdnu od 6. do 11.června se plánují pro děti z obou škol společné výlety i vyučovací hodiny. Jejich cílem je ukázat německým dětem krásy Jihočeského kraje (Lipno, Český Krumlov),  ale také připomenout temné stránky našich dějin (2.světová válka, odsun sudetských Němců , následná komunistická totalita). Děti budou společně nejen cestovat , ale také např. malovat obrázky, péct vuřty na školní zahradě, sjíždět Vltavu v Českém Krumlově apod.

Návštěva  vyvrcholí v pátek 11. června v Bistru Pučegl-catering závěrečnou prezentací pro širokou veřejnost a pozvané hosty z řad zástupců obce i německého konzulátu.

Týden bude pro děti jistě plný zážitků a doufáme i poznání společných a rozdílných rysů života našich národů ve společné Evropě .

Fotografie: účastníci projektu z 9.C a 8.B ZŠ Fantova a p.uč. V.Brückner a L.Benešová

Spolupráce na projektu Erasmus pokračuje