Společně na cestách

Úvod > Co se u nás děje > Události a akce > Společně na cestách

V pátek 14.6.2024 se společně rozloučíme s německými žáky z projektu Erasmus+ na naší škole.

Na ZŠ Fantova proběhne od pondělí 10.6 do pátku 14.6. týden spolupráce v rámci programu Erasmus na téma „Společně na cestách“ –„ Gemeinsam auf Reisen“. 16 dětí z německé školy Weitsicht ve Wachtendonku, která se nachází v Severním Porýní- Vestfálsku ( cca 900 km od nás) přijede spolu s vyučujícími již v neděli večer. Budou ubytovaní v českých rodinách. S českými dětmi,  žáky druhého stupně prožijí celý týden. V pondělí se zapojí na několik hodin do výuky ve třídách (7.A, 7.C, 8.A, 8.B, 8.C), poobědvají v naší školní jídelně. Pak už se všichni společně vydáme na cesty, abychom jim ukázali ta nejkrásnější místa nejen v našem Jihočeském kraji (Lipno, Český Krumlov), ale také Prahu a památník Terezín, kde se naopak vrátíme do historie poznamenané 2.světovou válkou. V pátek se všichni i s hostitelskými rodinami sejdeme ve školní aule na závěrečném slavnostním večeru. Přejeme si, aby se německé děti cítily u nás ve škole i v rodinách dobře a odvezly si domů jen samé krásné zážitky.

za vyučující : L. Benešová, V. Zasadilová

Společně na cestách