Souboj čtenářů 2022

Úvod > Co se u nás děje > Události a akce > Souboj čtenářů 2022

V pondělí 9. května se třída 6.B zúčastnila celorepublikového online Souboje čtenářů v rámci kampaně Rosteme s knihou.

Šesťáci měli za úkol přečíst společně jako třída 5 knižních titulů. V těch se blíže seznámili s osobností učitele národů, když se vydali S Komenským do komiksu, spolu se sirem Nicolasem Wintonem zachránili stovky židovských dětí z Protektorátu Čechy a Morava v knize Nicky & Věra a okusili vědeckofantastický svět technologických vymožeností v Barboře a Zlatém robotovi. Při četbě Liščích očí nahlédli do alternativních dějin srpnového Československa a zažili napětí u zvířecího dobrodružství v Psích dnech.

Od února do dubna se tak s knihami seznamovali a načerpali z nich řadu poznatků. Naučili se lépe pracovat ve skupinách i samostatně, posílili svou dovednost kriticky myslet a prohloubili soucit s utlačovanými a lidmi trpícími ve válkách nebo při okupacích. Ze získaných znalostí si mohli průběžně vypracovávat poznámky, posilovali své vědomosti ve škole i mimo ni, a dokonce se zúčastnili soustředění, které představovalo hlavní program při spaní ve škole.

Na soutěž se tak připravovali s patřičným odhodláním, a ačkoliv nepostoupili do finálového kola, zvládli tuto výzvu výborně a my jim moc děkujeme za účast a skvělé nasazení!

Souboj čtenářů 2022 IMG_9995.jpgIMG_9997.jpgIMG_0006.jpgIMG_9828.jpgIMG_9834.jpgIMG_9835.jpgIMG_9996.jpgIMG_9837.jpgIMG_9849.jpg