Prezentiáda 2023

Úvod > Co se u nás děje > Události a akce > Prezentiáda 2023

Sezení v lavici tě na život nepřipraví! Zapoj se do Prezentiády!

29.01.2023

V letošním roce se na Fantovce poprvé uskuteční školní kolo Prezentiády (https://prezentiada.cz/).

Prezentiáda je projekt pro žáky základních a středních škol Česka a Slovenska zaměřený na prezentační dovednosti a také na argumentačních schopnostech žáků.  Soutěžící složí tým o 2–3 členech, tým by měl mít svého kapitána, který za tým odpovídá a vede ho. Společně vytvoří krátkou prezentaci na jedno z nabízených témat. Tématy pro letošní ročník pro kategorii ZŠ jsou:

1. Bylo nebylo
  2. 1+1

Podle počtu přihlášených týmů bude určen den a čas, kdy proběhne školní kolo (spíš druhá část února). Na něm budou žáci svoje vybrané téma prezentovat a obhajovat před porotou složenou z učitelů + např. žáků školního parlamentu. Veškeré informace o tom, jak má vypadat prezentace (šablona prezentace) a vše potřebné ke školnímu kolu najdete níže.

Přihlásit svůj tým mohou žáci sami. Před kabinetem AJ (přízemí 2 st. mezi šatnami) bude umístěna tabulka na přihlášení. Do ní uveďte název týmu, jméno kapitána a max. dvou dalších členů a také téma, se kterým se do soutěže přihlásí.

Vítěz má jistý postup do krajského kola v ČB, kde bude bojovat se svou prezentací proti ostatním zapojeným školám.

Prezentiáda 2023 PPT23_Letáček.jpgPPT23_Plakát_CZ.jpg

Prezentiáda 2023 – Pravidla.pdf (111.004KB)
Prezentiáda 2023 – Pravidla.pdf

PPT23_Školní kolo_Návod.pdf (378.389KB)