Mladí florbalisté Fantovky dominovali v okresních soutěžích škol

Úvod > Co se u nás děje > Události a akce > Mladí florbalisté Fantovky dominovali v okresních soutěžích škol

Mám zlato!!!

Na rozdíl od minulých let se sportovní soutěže škol pořádané Asociací školních sportovních klubů ČR rozběhly až v novém roce a přinesly ZŠ Fantova první úspěchy.

V úterý 10. ledna zahájila sportovní rok jako první florbalová družstva okresní kolo mladších dívek a chlapců, tj. žáků 6. - 7. tříd. V tělocvičně ZŠ Fantova se utkalo 6 družstev dívek z Malont, Kaplice (2), Křemže, Č. Krumlova a Velešína.

Po vítězství ve skupině děvčata z Fantovky porazila v semifinále ZŠ Školní a ve finále Křemži shodně 2:0 a obsadila tak 1. místo v okrese.

Členky týmu: Tichá, Podrová, Janošcová Kadlecová, Glodová, Tafichuk, Mocková, Šafránková, Pelikánová, Šimušáková, Hotsa, Merhautová, Beránková a Douchová.

Hochy čekala větší konkurence, protože do haly ZŠ Školní ve stejný den přijelo celkem 10 družstev z Malont, Velešína, Větřní, Křemže Č. Krumlova (2), V. Brodu, Kaplice (2) a Benešova n. Černou a tak se hrálo ve dvou skupinách po pěti družstvech. Hráči z Fantovky po urputných bojích postoupili ze skupiny z druhého místa a v semifinále narazili na vítěze druhé skupiny Křemži. Vítězství 4:2 je posunulo do finále proti silnému družstvu TGM Č. Krumlov. Unavený soupeř už nedokázal vzdorovat šikovným klukům z Fantovky a ti po vítězství 3:0 zvedli nad hlavu pohár pro vítěze.

O vítězství se zasloužili: Š. Hněvkovský, J. Vávra, D. Lukš, A. Marek, M. Fuchsík, T. Fiala, J. Schmied, J. Šimsa, P. Janek, M. Valíček, D. Studěnkov, J, Čapek a skvělí brankáři T. Klícha a M. Vanko.

Mladí florbalisté Fantovky  dominovali v okresních soutěžích škol Florbal-foto.jpg