Masopustní koblížky

Úvod > Co se u nás děje > Události a akce > Masopustní koblížky

Masopustní koblížky na Fantovce

Těší nás, že i v letošním roce pokračuje spolupráce ZŠ Fantova s našimi babičkami ze spolku Hyalit. 12. února se s nimi sešli žáci 8.tříd, aby se naučili péct tradiční masopustní koblížky. Babičky dorazily už v poledne, aby s dětmi zadělaly těsto, a to mělo čas pěkně vykynout. Mezitím měly děti možnost nahlédnout do velmi starého výtisku kuchařky Magdaleny Dobromily Rettigové, podle které připravila těsto její majitelka paní Sobolová, a tak prvně děti ochutnaly bramborové koblížky. Mezitím už vykynula další tři těsta, každé podle jiného receptu, a tak se brzo školou linula vůně čerstvých koblížků. Na masopustní úterý se stánek s nimi objevil u školní jídelny. Během několika minut se po nich zaprášilo, a tak už víme, že příští rok můžeme péct ve velkém.

Našim babičkám z Hyalitu moc děkujeme a těšíme se na další setkání před Velikonocemi.

Masopustní koblížky thumbnail_Koblížky 1.jpgthumbnail_Koblížky 2.jpg