Edisonské vaření

Úvod > Co se u nás děje > Události a akce > Edisonské vaření

Naši žáci okusili chuť cizí kuchyně.

Jednu hodinu výuky češtiny pro Ukrajince jsme věnovali vaření. V minulých hodinách jsme probírali téma „jídlo“, tak jsme všichni dostali chuť na tradiční ukrajinskou kuchyni. Žáci přinesli potřebné ingredience a uvařili jsme „vareniky“. Hodiny se účastnila i ukrajinská studentka v rámci projektu Edison, která také pomáhala, stejně tak i její pomocník Filip, mluvili jsme tedy nejen česky, ale i anglicky a ukrajinsky. Navíc tento týden slaví na Ukrajině svátek „Maslyanytsia“, kdy se jí samé sladké, tak jsme se zúčastnili i tohoto svátku. Vareniky se povedly.

Takto popisuje hodinu Ukrajinka Bohdanka (záměrně ponechán autentický text(:

Na hodině češtiny jsme udělali „vareniky“. A každý něco přines. Dělali jsme to podle receptu. Ze začátku jsme udělali těsto, které se dělá z mléka, mouky a též z vejce. Pak jsme udělali náplň a byla to bramborová kaše a višně. Každý něco dělal, někdo myl nádobí, někdo lepil „vareniky“ s višní a někdo s bramborovou kaší. A to se nám povedlo, bylo to moc dobrý a všichni to ochutnali. Moc se mi to líbilo a já si myslím, že to uděláme ještě jednou.

Edisonské vaření IMG_20230222_081728.jpgIMG_20230222_082222.jpgIMG_20230222_082631.jpgIMG_20230222_084554.jpg