Úvod > Co se u nás děje > Události a akce > Den Země

Úklid Kaplice v rámci Dne Země.

Každoroční Den Země jsme v pátek 21.4.2023 věnovali povědomí o ekologické problematice a praktickému úklidu Kaplice. Počasí přálo venkovním aktivitám, které si připravili koordinátorky EVVO a žáci 2. stupně pro mladší žáky. Letošním tématem byla úniková hra, kdy každá třída po získání jednoho písmenka sestavila celoškolní heslo: „Svoji planetu máme ve svých rukou“. Připravené aktivity bavily nejen děti, ale i všechny dospělé. Naše akce byla součástí celostátního úklidu Ukliďme Česko. Z této organizace jsme obdrželi rukavice a pytle na úklid. Všechny zúčastněné hřálo nejen jarní sluníčko, ale i krásný pocit, že jsme trochu pomohli vyčistit město. Pomáhejte, prosím, každý den svou zodpovědnou činností.

Terka, Aneska a Eli H. z 5.C napsaly:

V pátek ráno jsme přišli do školy a paní učitelka řekla, že máme vymyslet písničku o Zemi na melodii Skákal pes. Pak jsme hráli únikovku o třídění odpadků. Pak nám z toho vyšel kód 7905. potom jsme se sbalili a šli jsme ven sbírat odpadky. Našli jsme dokonce kotouč a prášky. Obešli jsme Smrkovou a Osikovou. A asi v polovině cesty jsme si dali svačinu a pak jsme běhali štafetu. Pak jsme šli po poli a našli jsme spoustu odpadků. A pak jsme šli zpátky do školy. Tam jsme pak zadali ten kód, co nám vyšel. A vyšlo nám písmenko M. Všechno se nám líbilo, hlavně sbírání odpadků, protože to děláme pro naši milou ZEMI.

Den Země IMG_20230421_113600.jpgIMG_20230421_105837.jpgIMG_20230421_102220.jpgIMG_20230421_102538.jpg5C2.jpg8c.jpgvelky pytel.jpgzviratka.jpg