Čekání na Vánoce ve 2. B

Úvod > Co se u nás děje > Události a akce > Čekání na Vánoce ve 2. B

Advent v Klášterech v Českém Krumlově

Ve středu 30. 11. se žáci 2. B vydali do Českého Krumlova, aby navštívili vánoční program v Klášterech. Dozvěděli se různé zajímavosti o adventu a připomněli si vánoční zvyky a tradice – např. krájení jablka, pouštění lodiček z ořechových skořápek, lití olova, schovávání šupinek pod talíře, svazování stolu řetězem. Vyrobili si také drobné ozdoby z včelího vosku. A protože byl zrovna svátek svatého Ondřeje, vyzkoušely si děti zvyky a tradice, spojené s tímto dnem – věštění budoucnosti z hrníčků a bouchání na kurník. Nakonec jsme si připomněli příběh o svatém Mikuláši. V Klášterech se všem moc líbilo a někdy se tam zase vypravíme na jiný zajímavý program.

Čekání na Vánoce ve 2. B 01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg