Školní výlet 5.A do Rožmberka nad Vltavou

Úvod > Co se u nás děje > Školní výlet 5.A do Rožmberka nad Vltavou

Výlet do Rožmberka se povedl

Co se u nás děje

Na výlet se třídou 5.A jsme se vydali autobusem 26.5. směr Dolní Dvořiště. Pak nás čekal asi 9 km dlouhý výšlap do Rožmberka nad Vltavou. Cesta vedla loukami nad Dolním Dvořištěm směrem na Trojany, Svitanov a pak už lesem přímo do Rožmberka. Lesní cesta byla plná výmolů, kamenů a dřev, které naplavila voda. Místy to docela klouzalo, ale naštěstí jsme všechno v pohodě zvládli.

K hradu jsme přišli shora. Prohlédli jsme si nádvoří a nakoupili nějaké suvenýry a pak hurá na zmrzlinu a nějaké dobroty.

Seděli jsme u řeky, pozorovali projíždějící loďky a ráchali se ve vodě. Nakonec jsme skončili na místním hřišti a k naší radosti jsme si mohli zahrát fotbal, protože míč ležel přímo u branky.

Náš výlet pokračoval spaním ve škole, kde jsme hráli hry, prošli hmatový chodníček a jedli pizzu na zahradě. Bylo to fajn!

IMG_3352.jpgIMG_3357.jpgIMG_3354.jpgIMG_3365.jpgIMG_3368.jpg