Školní parlament kontroloval stav odpadů v Kaplici

Úvod > Co se u nás děje > Školní parlament > Školní parlament kontroloval stav odpadů v Kaplici

Parlament vylepšuje školní prostředí

12.11.2023
Školní parlament

Byli jsme jako školní parlament vybráni, abychom za naši školu prozkoumali, zda se v Kaplici správně třídí odpady. Naším úkolem bylo zjistit, co třídit umíme a kde máme ještě mezery, abychom mohli následně navrhnout další řešení pro optimalizaci odpadového hospodářství i pro naši školu.

Celou akci pro město organizovala odborná firma JRK Česká republika s.r.o. a my jsme byli osloveni městskou radou, abychom se se školou také zapojili. A protože téměř každá třída na škole má svého parlamenťáka, bylo nejrozumnější vyslat právě nás.

Akce probíhala v městském sběrném dvoře ve středu 8.11.2023 od 10:00 hod. Při našem příchodu nás mile uvítali organizátoři a paní tajemnice magistra Račáková. Velkým překvapením pro parlamenťáky byl připravený čaj a svačinka.

Organizátoři pro nás měli i zajímavou přednášku o tom, jakým způsobem ovlivňuje třídění další zacházení s odpady a jak je důležité umisťovat odpad do správných popelnic. Na praktické ukázce nám došlo, kolik potravin se vyhazuje zbytečně nebo to, že plechovky a plast zabírají v našich popelnicích pořád hodně místa.

Parlamenťáky už na místě napadaly nové inovace pro naši školu a na následující pondělní schůzce přišli s plánem na zlepšení už v konkrétní rovině.

Rádi bychom poděkovali za možnost se celé akce zúčastnit Radě města Kaplice, paní tajemnici magistře Račákové a také vedení školy.

Petra Šauflerová
koordinátor školního parlamentu

Školní parlament kontroloval stav odpadů v Kaplici 20231108_105618.jpg20231108_101506.jpg20231108_101819.jpg20231108_101555.jpg